m.me/100347211451216
Ceny nemovitostí jsou konečně normální

Ceny nemovitostí jsou konečně normální

28. dubna

Jaká je v současnosti situace na trhu s nemovitostmi, pokud jde o koupi a prodej – převažuje nabídka nebo poptávka?

V současné době převažuje nabídka nad poptávkou. Tedy, stále je bytů a domů na prodej více než zájemců, kteří by je chtěli kupovat. Říkáme tomu trh kupujícího. Ten, kdo má dnes peníze, ať už hotově, nebo prostřednictvím úvěru, si může vybírat ze široké nabídky nemovitostí. Před světovou ekonomickou krizí to bylo naopak. Byl to trh prodávajícího. Kdo vlastnil nemovitost, ten si mohl vybírat z mnoha zájemců a také tím pádem požadovat vyšší cenu.

Jak je to s aktuálními cenami nemovitostí? Jsou podle vašich zkušeností v porovnání s minulými roky na vzestupu, klesají nebo je patrná určitá stagnace?

Často slýchávám, bohužel i od odborníků, že se ceny nemovitostí v posledních letech propadly kvůli krizi. Není to tak úplně pravda. Byt, který si člověk v roce 2004 koupil za 1 000 000 Kč, se kolem roku 2008 vyšplhal do nesmyslné výšky - ke 2 000 000 Kč. Způsobily to především banky, které půjčovaly téměř komukoli jakoukoli částku. A v posledních letech se, po ekonomickém vystřízlivění, jen vrátily na svou původní a reálnou tržní cenu. Nejednalo se tedy o propad cen nemovitostí, je to jen návrat k normálu.

Současné ceny nemovitostí jsou tedy laicky řečeno normální. Což se prodávajícím pochopitelně nelíbí s ohledem na uměle vyšroubované ceny před několika lety.

Vyplatí se tedy dnes kupovat?

Ano, v současné době jsou ceny nemovitostí skutečně zase normální a v kombinaci s historicky nejnižšími úrokovými sazbami u hypotečních úvěrů doporučuji neotálet s koupí. Lepší doba za posledních 15 let prostě nebyla.

Vytvořeno v systému CHYTRÝ WEB MAKLÉŘE

Tomawell s.r.o. © 2024

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení