m.me/100347211451216
Pravidelná aktualizace pojištění nemovitostí vám může zachránit majetek

Pravidelná aktualizace pojištění nemovitostí vám může zachránit majetek

2. června

Informace obsažené v tomto článku jsou mají pouze informativní charakter a nesouvisí s žádnou reklamní nabídkou. Výpočty se mohou lišit podle konkrétního produktu.
Autor článku je redakce E-konzultant.

Všichni se měníme. Mění se i věci kolem nás. Pořizujeme si nové technologie, vybavujeme byt, rekonstruujeme. Nová televize nebo mikrovlnná trouba asi hodnotu naší domácnosti nebo nemovitosti nezmění. Ale změna vybavení nebo rekonstrukce koupelny již ano. Aktualizujete své pojistné smlouvy?

Výzkum české asociace pojišťoven, který byl prováděn již před více jak dvěma lety, ukázal, že třetina občanů si pojištění nemovitosti neaktualizuje. Bohužel velká většina respondentů ani nevěděla, že se pojištění může, či dokonce musí aktualizovat.

Abychom zabránili škodám dřív než bude pozdě, měli bychom se zaměřit především na tři aspekty pojistných smluv.

  1. Formální a administrativní prvky.
  2. Odpovídá sjednaná pojistná částka aktuální ceně vaší nemovitosti?
  3. Vykoukněte z okna ven! Nezměnilo se něco?

Přestože kontrola smlouvy může být banální záležitostí, mnohdy se na ní zapomíná. Zvláště tomu nahrává i již uvedený stav, kdy celých dvacet procent pojištěnců neví, že by onu aktualizaci měli kontrolovat. Lehce se tak může stát, že pojistná smlouva, kterou klienti sjednali před deseti lety, již pozbyla platnosti. V případě krádeže, vytopení nebo požáru by byl majitel bez platné pojistné smlouvy, tedy bez nároku na finanční pomoc. Podobné problémy nastávají i se změnou osobních údajů.

Rekonstrukce koupelny a zateplení rodinného domu jistě změní hodnotu nemovitosti

Drobné nákupy do vaší nemovitosti samozřejmě cenu nemovitosti nezvýší. Ovšem větší investice již ano. Ať už tedy jde o rekonstrukci koupelny, bytového jádra, či kuchyně, je dobré navštívit svého finančního poradce nebo pojišťovnu a poradit se, zda „stará“ pojistná částka skutečně odpovídá současnému stavu domácnosti. V minulosti se stávalo, že pojistné částky byly často podhodnocené. Byly-li podhodnocené již v době vzniku, jak podhodnocené jsou asi dnes? Z logiky věci tedy plyne, jak bychom měli být opatrní při kontrole stávajících smluv.

Podobným příkladem může být též nemovitost jako taková. Pokud tedy klient například rekonstruoval dům, opravoval střechu, zateploval fasádu a přistavoval druhé patro, zákonitě se změnila i cena nemovitosti. Kromě aktualizace smluv se tak doporučuje i řádná fotodokumentace.

Dřívější smlouvy nepočítaly s aktuálními problémy

Ruku v ruce s vnitřním vybavením domácnosti jde i okolí vašeho majetku. Na první pohled se může zdát, že tento stav nehraje žádnou roli, ale nenechte se mýlit. Jestliže majitel rodinného domu před deseti lety, kdy svůj baráček postavil, neočekával, že na samotě bude potřebovat dodatečné krytí pro případ krádeže, dnes, ve společnosti dalších desítek sousedů, jistě přemýšlí trochu jinak. 

Stejné je to i s klimatickými změnami, třeba s bleskovou povodní a zemětřesným rojem. Podobné, často dosti ničivé živelné pohromy, jsou v naší republice celkem častým jevem. Před několika lety bychom si o tomto druhu pojistného krytí mohli nechat zdát.

Nejenom, že nám aktualizace pojištění může zachránit majetek, ale díky výhodným aktuálním nabídkám mnohdy ušetříte i nemalé finanční prostředky.

Vytvořeno v systému CHYTRÝ WEB MAKLÉŘE

Tomawell s.r.o. © 2024

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení